جنرال كيم ساگالف

امريكاييها هيچ كاري براي رفاه افغانها انجام نداده‌اند
ايرنا(خبر گزاری ج.ا. ايران) : رييس انستيتوت مردمي روسيه اظهار داشت: از زمان سقوط طالبان تا زمان حاضر نيروهاي آمريكايي و سازمانهاي جهاني هيچگونه اقدام ملموسي براي رفاه و امنيت اجتماعي مردم و بازسازي اين كشور جنگزده انجام نداده‌اند.
جنرال كيم ساگالف كه در زمان تهاجم شوروي سابق به افغانستان در اين كشور بوده و با افغانستان و مردم آن آشنايي دارد روز شنبه در گفت و گويي اختصاصي با خبرنگار ايرنا اين مطلب را عنوان كرد.
وي افغانها را مردمي سلحشور توصيف كرد كه سزاوار زندگي شايسته‌اي هستند اما آمريكا براي حفظ منافع خود در منطقه از آنان و منابع كشورشان سوء‌استفاده مي‌كند.
اين جنرال بلندپايه روس اظهار داشت: آمريكا در عمل در جنگ با القاعده در افغانستان ناكام مانده و خلبانان آمريكايي بجاي نبرد با القاعده و طالبان مجالس عروسي افغانها را بمباران مي‌كنند تا مردم را مرعوب سازند.
وي با اشاره به آشنايي خود با خصوصيات مردم افغان اضافه كرد: افغانها ظلم، ستم و اهانت را فراموش نمي‌كنند و مرگ را بر سازش با دشمنان ترجيح مي دهند.
ساگالف از افغانها خواست از حامد كرزي رييس جمهوري افغانستان حمايت كنند چرا كه به اعتقاد وي، كرزي از ميان خود مردم و به شكوفايي كشور و سعادت مردم خود علاقه‌مند است.
جنرال روس تاكيد كرد تاريخ افغانستان نشان داده است كه مردم اين كشور هرگز سلطه بيگانگان را نمي‌پذيرند.
بر اساس گزارش رسمي سازمان ملل متحد پس از حمله نظامي آمريكا به افغانستان و سقوط طالبان توليدات انواع مواد مخدر در اين كشور دو برابر افزايش يافته كه ادامه اين روند براي تمامي كشورهاي همسايه نيز خطرناك است.
 

صفحهء نخست